Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri
Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri son dönemlerde evlerde en çok araştırılan konular haline gelmiştir. Özellikle de eski binalarda yaşayan kişilerin neredeyse sürekli olarak başına gelen sorunlardan bir tanesi olmaktadır. Bu sorunla sık sık karşılaşılması durumunda ise mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekmektedir. Evlerde oluşan tıkanıklıkları 3 farklı şekilde boyutlandırmamız mümkündür. Bunlar küçük tıkanıklıklar, orta derece tıkanıklıklar ve büyük tıkanıklıklar olmaktadır. Tıkanıklığın büyüklüğüne göre yapılacak olan işlem de değişmektedir. Bu anlamda da genellikle küçük ve orta tıkanıklıklar evde yapılacak müdahaleler ile çözülmesi mümkündür. Ancak büyük tıkanıklıklarda Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri maalesef bir etki göstermemektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur?

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri önce tuvaletin neden tıkandığının öğrenilmesi gerekmektedir. Çünkü bu anlamda tuvaletlerin tıkanmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Tıkanıklık sebeplerini ise şu şekilde yazabiliriz;
 • Bilinen en büyük yanlışlardan biri olan tuvalet peçetelerinin asla gidere atılmaması olmaktadır. Bu tarz ürünler suda erimemekte ve tıkanıklığa neden olmaktadır.
 • Tuvalet giderine kadın hijyenik ped ürünlerinin atılması,
 • Çocuk bezlerinin veya hasta bezlerinin giderlere atılması,
 • Fark edilmeden oyuncak veya diğer çeşitli maddelerin gidere atılması,
 • Temizlik esnasında çok yüksek kimyasal ürünler kullanımı,
 • Saç, ıslak mendil veya diş macunu gibi ürünlerin giderlere atılması,
 • Tuvalet giderinin yapımı esnasında doğru bir eğimin verilmemesi,
 • Tuvalet giderinin içerisinde moloz veya çakıl taşı gibi ürünlerin bulunması,
 • Tuvalet giderinin çatlaması, kireçlenmesi veya zamanla bakım onarım işlemlerinin yapılmaması durumunda Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri için profesyonel destek alınması gerekmektedir.

Maddelerle Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri anlamında evde yapılabilecek birçok doğal işlem bulunmaktadır. Ancak yapılacak bu doğal yöntemlerin küçük ve orta derecedeki tıkanıklıklarda işe yarayacağının mutlaka bilinmesi gerekmektedir. İşlem sonrasında herhangi bir değişikliğin olmaması durumunda ise mutlaka bir firma ile görüşülmesi gerekmektedir. Maddelerle tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;
 • Pompa Aleti: Pompa aletleri tuvalet ve diğer bütün gider tıkanıklıklarında en sık kullanılan yöntemlerden olmaktadır. Bunun için tuvalet giderine az bir su biriktirilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise güçlü bir şekilde gider ağzına pompa aleti yerleştirilerek pompalama yapılmalıdır. Pompa çekildikten sonra eğer su hızlı gidiyorsa sorun çözülmüş olmaktadır. Ancak yavaş gidiyorsa işlemi tekrarlamak mümkündür.
 • Askı: Askı yöntemi ile tuvalet tıkanıklığı giderme işlemi genellikle temizlik esnasında bez düşürülmesi veya diğer çeşitli ürünlerin düşürülmesinde kullanılmaktadır. Kıyafet telinin bir kanca haline getirilmesinden hemen sonra giderde yavaş bir şekilde ilerletilerek ürünü yakalamak mümkündür. Ancak bu işlemde agresif hareketlerden kaçınılmalıdır. Çünkü gider borularına zarar verilebilmektedir.
 • Kimyasal temizleyiciler: Kimyasal temizleyiciler günümüzde en çok kullanılan ancak yanlış kullanımında büyük sorunlar yaratabilmektedir. Her türlü kimyasal temizleyiciler kullanılırken öncelik olarak cilt ile temasından mutlaka kaçınılması gerekmektedir. Daha sonrasında ise üzerinde yazan talimatlara göre işlemlerin sırası ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ancak yüksek kimyasal maddeleri içeren bu ürünlerin Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında sık kullanılsa da giderlere zarar verme ihtimalinin olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

Ankara Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemi genellikle evde yapılan işlemlerde istenilen sonucu alınmaması durumunda firma araştırmasına girilmektedir. Firma araştırması esnasında ise fiyatlar neredeyse günümüzde en önemli unsurlardan biri haline gelmiştir. Çünkü yapılacak olan işlemin hem uygun fiyatlı olması hem de iyi bir hizmet ile gerçekleştirilmesi herkesin istediği olmaktadır. Özdoğan Vidanjör firmamız tıkanıklık açma işlemlerinde çok uzun yıllardan beri Ankara’da ki bütün ilçelerde hizmet vermektedir. Müşteri temsilcilerini arayarak fiyatlar konusunda görüşmek mümkündür. Ancak Tuvalet tıkanıklık açma yöntemleri kullanıldıysa bu görüşmelerde veya ekipler geldiğinde mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Ankara Tuvalet Tıkanıklığı Açma Firmaları

Tuvalet tıkanıklığı temizleme yöntemleri istenilen sonuca ulaşmaması durumunda firmalar ile görüşme sağlanması gerekmektedir. Firma araştırması yaparken de mutlaka firmanın;
 • Müşteri memnuniyet oranına,
 • Tecrübesine,
 • Ekipmanlarına,
 • Personellerinin yetkinliğine,
 • Nasıl bir hizmet verdiklerinin mutlaka araştırılması gerekmektedir.
Özdoğan Vidanjör firmamız Ankara da çok uzun yıllardan beri hizmet vermektedir. Ekiplerimizi oluştururken ise alanında uzman kişilere her zaman öncelik vermekteyiz. Bunun yansıra da Özdoğan Vidanjör firmamız teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ekipmanların en iyisi ile hizmet vermektedir. Firmamız iletişim numaraları ile müşteri destek hattına bağlanarak hakkımızda bütün bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top