Mutfak tıkanıklığı açma işlemi özellikle ev kadınlarının en büyük problemi haline gelmektedir. Çünkü tıkanıklıklar sık sık meydana gelmesi ile büyük bir problem yaratmaktadır. Profesyonel bir destek alınmaması durumunda da evde yapılan hiçbir yöntem istenilen sonucu vermemektedir.

Tıkanıklık giderme işlemlerinde evde yapılan etkili yöntemler de tabi ki de bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin kısmi tıkanıklıklarda istenilen sonucu vereceğinin de unutulmaması gerekmektedir. Daha büyük ve giderin ilerisinde olan alanlardaki tıkanıklıklarda maalesef ki evde yapılan yöntemler istenilen sonucu vermemektedir.

 

Kırmadan Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak tıkanıklığı açma işlemlerinde genellikle profesyonel destek alınmaktan belli bir süre kaçınılmaktadır. Çünkü işlem esnasında beton kırma işleminin gerçekleştirileceği düşünülmektedir. Ancak Özdoğan Vidanjör firması olarak bizler hizmetlerimiz esnasında asla böyle bir şey gerçekleştirmemektedir.

Mutfak tıkanıklıklarında vereceğimiz hizmetlerimizde robotik cihazlar kullanmaktayız. Bu cihazlar sayesinde de mutfak lavabolarının herhangi bir alanında kırma işlemi gerçekleştirmemekteyiz. Robotik cihazlarımız mutfak giderine yerleştirilerek görüntüleme işlemleri kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Görüntüleme işleminin tamamlanmasından sonra ise Mutfak tıkanıklığı açma işlemi için ekipmanlar hazırlanmaktadır. Hangi ekipmanın kullanılacağını ise tıkanıklığın sebebi belirlemektedir. İşlemin tamamlanmasından sonra ise yeniden kontrol amaçlı görüntüleme yapılarak istenilen sonuca ulaşılıp ulaşılmadığına bakılmaktadır.

   

En Etkili Mutfak Tıkanıklık Açma Yöntemleri

mutfak tıkanıklığı açma

Mutfak tıkanıklık temizleme işlemlerinin evde yapılan birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin her biride kısmi tıkanıklıkların çözümünde en çok kullanılanları olmaktadır.

En etkili mutfak tıkanıklık açma yöntemlerini ise şu şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Pompa yöntemi: Mutfak lavabolarında tıkanıklıklarda en çok kullanılan yöntemlerden biri pompa yöntemi olmaktadır. Pompa aletleri ile yapılan bu işlem gider borusuna zarar vermemesinden dolayı ilk aşamada tercih edilmektedir. Bunun için ise lavaboya biraz su biriktirmek ve pompa işleminin güçlü bir şekilde yapılması yeterli olmaktadır. Biriktirilen su hızlı bir şekilde gidiyorsa tıkanıklık sorunu çözümlenmiş olmaktadır. Eğer yavaş gidiyorsa da yeniden denenmesi mümkündür.

  • Beyaz sirke, karbonat ve sıcak su yöntemi: Bu yöntem ev hanımlarının en çok kullandığı ve en etkili bulduğu yöntemlerden olmaktadır. Lavabo giderine yarın çay bardağı karbonat dökülmesi gerekmektedir. Karbonatın üzerine ise yarım çay bardağı beyaz sirke dökülmeli ve giderin üzeri bir bez ile kapatılmalıdır. Bu şekilde en az yarım saat beklenilmelidir. Sonrasında kaynatılan 3 litre su yavaş bir şekilde gidere dökülmelidir. Böylelikle de tıkanıklık giderilmiş olunmaktadır.

  • Limon, karbonat, sıcak su yöntemi: Bu yöntem de aynı beyaz sirke yöntemi ile aynı olmaktadır. Mutfak lavabosu giderine önce yarım su bardağı karbonat dökülmelidir. Üzerine de bir tam limonun suyu dökülmelidir. Bu aşamada limonun karbonat ile birleşmesinde köpüklerin biriken kirler ile çıktığını görmek mümkündür. Sonrasında ise kaynatılan 3 litre su yavaş bir şekilde gidere dökülmelidir. Böylelikle de mutfak tıkanıklık açma işlemi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmiş olunmaktadır.

Mutfak Tıkanıklığı Açma Fiyatı

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak tıkanıklığı açma fiyatları yapılan yöntemlerde istenilen sonuca ulaşılmaması durumunda merak edilmektedir. Çünkü profesyonel destek alınacağından firmaların ne kadar fiyat vereceği düşünülmektedir. Özdoğan Vidanjör firması olarak bizler ise bu anlamda müşterilerimize en uygun fiyatı vermekteyiz.

Özdoğan Vidanjör firması olarak fiyatlarımızı uygun tutmamızın nedeni müşteri memnuniyetini düşünmemiz olmaktadır. Yapılan her tıkanıklık işleminde ise aynı fiyatımız olmamasından dolayı müşteri temsilcimiz ile görüşmeniz gerekmektedir. Böylelikle de yapılan işlemlerde fiyatlarımızın hangi aralıklarda olacağı konusunda bilgi edinmeniz mümkün olmaktadır.

   

Mutfak Tıkanıklığı Açma Firmaları

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak tıkanıklığı açma firmaları arasında Özdoğan Vidanjör olarak 25 yılı aşkın bir süredir Ankara ve çevre illerinde hizmet vermekteyiz. Hizmet verdiğimiz bu uzun yıllar boyunca da kendimizi kanıtlamış ve geniş bir müşteri portföyü oluşturmuş olmaktayız. Bu yüzden de sayede mutfak tıkanıklık açma işlemlerinde değil diğer bütün tıkanıklık açma işlemlerinde de ilk akla gelen firmalar arasında yer almaktayız.

Özdoğan Vidanjör firması olarak Ankara mutfak tıkanıklığı açma işlemlerinde 7/24 kesintisiz bir şekilde hizmet vermekteyiz. Bu yüzden de tıkanıklığın oluşmasından hemen sonra bizlere ulaşmanız mümkündür. Müşteri hizmetlerimiz ile görüşmelerinizde hem hizmetlerimiz hakkında hem de fiyatlarımız konusunda detaylı bilgi edinmeniz mümkündür. Hizmet almak istemeniz durumunda da vereceğiniz adrese en kısa sürede ekiplerimiz yönlendirilmektedir.

Scroll to Top