Logar Açma

Logar Açma

Günümüzde yaşadığımız süre zarfı itibari ile temel ihtiyaçlarımızın karşılanması sebebiyle yaşadığımız alanlarda Logar yerleri bulunur. Bu yerler ise kanalizasyon olarak düşünülür. Fakat logarlar kanalizasyonda oluşan herhangi bir sorun ya. da başka bir işlemin yapılması için oluşmuş alan yeridir. Aynı zamanda şehir yerlerinde ve semt bölgelerinde bulunan logarlar yağmur ve kar gibi yağışlarda oluşabilecek sel gibi afetlere karşı önlem almak için kullanılır.

Delikli yerlerinin olması yanı sıra kanalizasyona iletilmesini sağlayan Logar yeri, bazı sebeplerden ötürü tıkanma gibi sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu nedenle etkili bir şekilde kullanmak için geçekleşen Logar açma işlemini en iyi yöntemler ile hallediyoruz. Ev ya da başka yapı alanlarında kullanılan atık su giderlerinden geçen Logar yerinde kişilerin yanlış kullanımına bağlı olarak tıkanıklık oldukça çok görülen bir durumdur.

Logar Açma Logar Tıkanıklığı Açma Yöntemi Nasıl Olur?

Kanalizasyon giderlerine ulaşmak için Logar hatları döşenir. Logar hatlarında ise belirli başlı durumlardan dolayı lavabo ya da kanalizasyonda meydana gelen tıkanıklıklar .  ve  Bu gibi durumlarda ise acil müdahale etmek için Logar açma firması olarak sorunu çözüyoruz. Tıkanıklığın basit mi yoksa zor mu olduğunu anlamak için bazı yöntemler uygulanır.

Öncelikli olarak problemin basit ya da zor olduğunu anlamak için özel cihaz sistemleri ile tespit yapılır. Bunun için de önce Logar kapağı açılmakta ve Logar kuyusuna iniş yapılmakta. Logar kuyusunun nerede olduğu anlaşılmamakta ise bunun içinde farklı cihazlar ile kuyunun nerede olduğu tespit edilmekte. Gider borusundaki tıkanıklık daha az sorunlu ise bu alan özel basınçlı su makineleri sayesinde açılmakta.

Logar Açma Kuyu Dolma Sorununa ilişkin Tıkanıklık Açma

Kanalizasyon hatlarında meydana gelen sorunlardan bir tanesi de Logar kuyusu dolma .aşamasında oluşan yağmur ya da kar sularına ilişkin meydana gelen göçükler. Böyle bir durum sonucunda Logar kuyusunun kısa bir zaman içinde dolması daha ciddi sorunlara neden olmakta. Logar borularında meydana gelen açıklık ya da kırılmalar. Logar açma işlemi aşamasında tespitler sayesinde kameralı cihazlar ile tespitini yaparız. Zarar gören her boru değiştirmeli. Kamera sistemi sayesinde en son yapacağımız tespitleri yaparız ve kullanıma hazır hale getiririz.

Logar Açma Logar Tıkanıklığına Sebep Olan Unsurlar Nelerdir?

Genellikle insanlar arasında pek Logar tıkanıklığının sebebi bilinmese de buna neden olan en önemli etkenden bir tanesi de kanalizasyon hattı seviyesinin yanlış bir şekilde döşenmesinden dolayı oluyor. Kanalizasyon hattıyla beraber uyumlu olan Logar aynı zamanda .eski zamandan beri kullanılan yöntemlerde tıkanmalara sebebiyet verebiliyor.

Aynı zamanda dışarıdan içeriye gelen herhangi kimyasal maddeler lagarların tıkanıp akmasına neden oluyor. Özellikle üretim yapan işyerleri ve fabrika gibi yerlerde zararlı kimyasal maddeler ortaya çıkar. Böyle yerlerden kanalizasyon içine akan maddeler, ayrıca rögar kapağından geçer ve Logar alanında birikmeye başlar. Böyle durumda ise Logar açma hizmeti sunup sorunların üstesinden geliyoruz.

   

Kanalizasyon boruları genelde beton ve çimento gibi malzemeler ile döşenmekte.  Hal böyle olunca da belirli bir zaman sonra dökülmeler ve kırılmalar meydana gelir. Böyle durumlarda kopan parçalar sonucunda Logar yerinde birikim oluşur. Birikim sayısı fazla olduğu taktirde Logar tıkanıklığı olur. Logarların tıkanmasına neden olan bir diğer unsur ise evlerde kullanılan atık su borularına atılan. saç, kıl, peçete, bez gibi cisimlerdir. Genellikle ihtiyaç için inşa edilen yapıların hepsinde tuvalet var. Tuvaletlerdeki kirli atıkların kanalizasyona aktarılması için yapılan tesisat gideri kanalizasyona bağlanır. Su giderine doğrudan atılan maddeler lagarların tıkanmasına neden olur. Olumsuz bir durum için sorun bir şekilde kullanım sağlamak için Logar açma firması olarak hizmet sunuyoruz.

 Logar Tıkanıklığı Sorunu Nasıl Anlaşılmakta?

Logar kapağı etrafında kötü kokular meydana geliyor ise bu gibi durumlarda tıkanıklık söz konusu olur. Bu tür işlem için Logar açma firması olarak en iyi ve profesyonel bir şekilde hizmet sunuyoruz. Kendi başınıza bu gibi durumlara kalkışmanız yanlış olur. Yardım almadan yanlış tespitler yapılmakta ise binada. bulunan dairelerin herhangi biri için tıkanıklık açma işlemine kalkışmamalı. Bu bilgiler doğrultusunda firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top