Logar açma günümüzde yaşadığımız süre zarfı itibari ile temel ihtiyaçlarımızın karşılanması sebebiyle yaşadığımız alanlarda logar yerleri bulunur. Bu yerler ise kanalizasyon olarak düşünülür. Fakat logarlar kanalizasyonda oluşan sorunların giderilmesi için müdahale yeridir. Aynı zamanda şehir yerlerinde ve semt bölgelerinde bulunan logarlar yağmur ve kar gibi yağışlarda oluşabilecek sel gibi afetlere karşı önlem almak için kullanılır.

Delikli yerlerinin olması yanı sıra kanalizasyona iletilmesini sağlayan logar yeri, bazı sebeplerden ötürü tıkanma gibi sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu nedenle etkili bir şekilde kullanmak için geçekleşen Logar açma işlemini en iyi yöntemler ile hallediyoruz. Ev ya da başka yapı alanlarında kullanılan atık su giderlerinden geçen logar yerinde kişilerin yanlış kullanımına bağlı olarak tıkanıklık oldukça çok görülen bir durumdur.

Logar Açma

Logar Açma Logar Tıkanıklığı Açma Yöntemi Nasıl Olur?

Kanalizasyon giderlerine ulaşmak için logar hatları döşenir. Logar hatlarında ise belli başlı durumlardan dolayı lavabo ya da giderlerde tıkanmalar oluşur. Bu gibi durumlarda ise acil müdahale etmek için logar açma firması olarak sorunu çözüyoruz. Tıkanıklığın basit mi yoksa zor mu olduğunu anlamak için bazı yöntemler uygulanır.

Öncelikli olarak problemin basit ya da zor olduğunu anlamak için özel cihaz sistemleri ile tespit yapılır. Bunun için de önce logar kapağı açılmakta ve logar kuyusuna iniş yapılmakta. Logarın yeri kayıp ise kanal görüntüleme cihazları veya sinyal verici ekipmanlar ile yer tespiti yapılmaktadır. Gider borusundaki tıkanıklık daha az sorunlu ise bu alan özel basınçlı su makineleri sayesinde açılmakta.

Logar Açma

Logar Açma Kuyu Dolma Sorununa ilişkin Tıkanıklık Açma

Kanalizasyon hatlarında meydana gelen sorunlardan bir tanesi de logar kuyusunun içerisinde biriken yabancı atıklardır. Diğer bir sebep ise yağmur ya da kar sularına ilişkin meydana gelen göçüklerdir. Böyle bir durum sonucunda logar kuyusunun kısa bir zaman içinde dolması daha ciddi sorunlara neden olmaktadır.

Logar borularında meydana gelen açıklık ya da kırılmalar. Logar açma işlemi aşamasında tespitler sayesinde kameralı cihazlar ile tespitini yaparız. Zarar gören her boru değiştirmeli. Kamera sistemi sayesinde en son yapacağımız tespitleri yaparız ve kullanıma hazır hale getiririz.

Logar Açma

 Logar Tıkanıklığına Sebep Olan Unsurlar Nelerdir?

Genellikle insanlar arasında pek logar tıkanıklığının sebebi bilinmemektedir. Tıkanıklığa sebep olan en önemli etkenden bir tanesi de kanalizasyon hattı mehilinin yanlış hesaplanmasındandır. Kanalizasyon hattıyla beraber uyumlu olan logar aynı zamanda eskiden beri kullanılan yanlış yöntemlerdir.

Aynı zamanda dışarıdan içeriye gelen herhangi kimyasal maddeler logarların tıkanıp akmasına neden oluyor. Özellikle üretim yapan işyerleri ve fabrika gibi yerlerde zararlı kimyasal maddeler ortaya çıkar. Böyle yerlerden kanalizasyon içine akan maddeler, ayrıca rögar kapağından geçer ve logar alanında birikmeye başlar. Böyle durumda ise logar açma hizmeti sunup sorunların üstesinden geliyoruz.

Kanalizasyon boruları genelde beton ve çimento gibi malzemeler ile döşenmekte. Hal böyle olunca da belirli bir zaman sonra dökülmeler ve kırılmalar meydana gelir. Böyle durumlarda kopan parçalar sonucunda logar yerinde birikim oluşur. Birikim sayısı fazla olduğu taktirde logar tıkanıklığı olur.

Logarların tıkanmasına neden olan bir diğer unsur ise evlerde kullanılan atık su borularına atılan saç, kıl, peçete, bez gibi cisimlerdir. Genellikle ihtiyaç için inşa edilen yapıların hepsinde tuvalet var. Tuvaletlerdeki kirli atıkların kanalizasyona aktarılması için yapılan tesisat gideri kanalizasyona bağlanır. Su giderine doğrudan atılan maddeler lagarların tıkanmasına neden olur. Olumsuz bir durum için sorun bir şekilde kullanım sağlamak için logar açma firması olarak hizmet sunuyoruz.

Logar Açma

Logar Tıkanıklığı Sorunu Nasıl Anlaşılmakta?

Logar kapağı etrafında kötü kokular meydana geliyor ise bu gibi durumlarda tıkanıklık söz konusu olur. Bu tür işlem için logar açma firması olarak en iyi ve profesyonel bir şekilde hizmet sunuyoruz. Kendi başınıza bu gibi durumlara kalkışmanız yanlış olur. Yardım almadan yanlış tespitler yapılmakta ise binada bulunan dairelerin herhangi biri için tıkanıklık açma işlemine kalkışmamalı. Bu bilgiler doğrultusunda firmamızı güvenle tercih edebilirsiniz.

Scroll to Top