Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti günümüzde son teknolojik ekipmanlar ile birlikte yapılmaktadır. Bu yüzden de kısa bir süre içerisinde tıkanıklığın sebebi öğrenilerek ona uygun çözüm geliştirilmektedir. Yapılan işlemlerde de giderin herhangi bir zarar görmemesi için son derece titiz davranılmaktadır.

Lavabolarda oluşan tıkanıklıklar genellikle kullanıcı hatalarına bağlı oluşmaktadır. Bu anlamda da lavabolara saçların atılması, yemek artıklarının dökülmesi, meyve sebze kabuklarının atılması bunlara örnek olmaktadır. Kullanıcı hatalarının yanı sıra sisteme bağlı oluşan sorunlarda da tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Bunun nedeni ise gider borularının zamanla aşınması, kireç tutması, doğru bir eğim ile yerleştirilmemesi veya hattın bozulması olmaktadır.

Lavabo tıkanıklığı açma

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde günümüzde robotik cihazlar en sık kullanılan yöntemlerden biri olmaktadır. Bu yöntem sayesinde lavaboların etrafında bulunan hiçbir beton ve fanyansın kırılmasına gerek kalmamaktadır. Böylelikle de yapılan işlem haricinde ekstra bir işlem yaptırmaya gerek kalmamaktadır.

Lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde öncelik olarak görüntüleme yapılmaktadır. Görüntüleme işlemlerinde ise lavabo giderinin içerisine robotik kameralı sistemler gönderilmektedir. Bu sayede gider kanalının içerisi dışarıda bulunan monitör ile izlenmektedir. Sonucunda da nerede tıkanıklığın olduğu veya tıkanıklığın ne kadar büyük olduğu gibi birçok sorunun cevabına ulaşılmış olunmaktadır.

Tıkanıklık hakkında edinilen bilgiden sonra ise nasıl bir yöntem izleneceğine karar verilmektedir. Bu aşamada tıkanıklığın türü oldukça önemli olmaktadır. Çünkü işlem esnasında parçalama, tutup çekme veya ileri itme işlemi yapan aparatlar bulunmaktadır. Hangi aparatla işlemin yapılacağına ise tıkanıklığın sebebine göre karar verilmektedir. Böylelikle de kırmadan tıkanıklık açma işlemi tamamlanmaktadır.

Lavabo tıkanıklığı açma

En Etkili Lavabo Açma Yöntemleri

Lavabo tıkanıklık açma işlemlerinde profesyonel yardımların yanı sıra evde yapılacak da birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki ve en çok kullanılanı ise pompa aleti olmaktadır. Pompa aleti giderin içerisindeki hava akışını sağlamasından dolayı tercih edilmektedir. Gidere en az zarar veren yöntem olmasından dolayı ise evde uygulanabilecek en iyi yöntemlerden biridir.

Lavabo açma işlemlerinde evde yapılabilecek bir diğer yöntem ise karbonat, limon ve sıcak su olmaktadır. Bu yöntemde öncelik olarak lavabo giderine yarın su bardağı karbonat dökülmektedir. Karbonatın üzerine ise yarım limon sıkılarak karbonatın köpürmesi sağlanmaktadır. Yarım saat o şekilde bekletilmesinden sonra ise 4 litre sıcak su yavaş bir şekilde gidere dökülerek tıkanıklığın giderilmesi sağlanmaktadır.

Lavabo tıkanıklık temizleme işleminde kullanılan bir diğer etkili yöntem ise lavabo açıcılar olmaktadır. Ancak lavabo açıcılar kullanılırken mutlaka paketlerin üzerinde yazan talimatlara göre yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra da içerisinde bulunan maddenin asla cilt ile temasının engellenmesi gerekmektedir.

Lavabo tıkanıklığı açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatı

Lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde günümüzde birçok farklı firma ve fiyat ile karşılaşmak mümkündür. Bu yüzden de kişilerin aklına yüksek fiyatlı hizmet veren firmaların daha kaliteli hizmet sunduğu gibi bir kanı gelmesi mümkündür. Ancak verilen hizmetin fiyat ile doğru orantılı olmadığının bilinmesi gerekmektedir.

Lavabolarda oluşan tıkanıklığın çözülmesinde fiyatları etkileyen birbirinden farklı birçok unsur bulunmaktadır. Bu anlamda lavabo tıkanıklığı açma fiyatları tıkanıklığın sebebine, tıkanıklığın konumuna, giderin büyüklüğüne ve müdahale alanına olan uzaklığına göre değişkenlik göstermektedir. Net bir fiyat alınması için ise öncelik olarak görüntüleme işleminin yapılması gerekmektedir.

Özdoğan Vidanjör firması ise lavabo tıkanıklığı çözümünde çok uzun yıllardan beri hizmet vermektedir. Vermiş olduğu bu hizmet sürecinde ise her zaman kaliteli hizmet sunmaya özen göstermektedir. Bunun yanı sıra da müşterilerini de düşünerek uygun fiyatta hizmet sunan sayılı firmalardan biri olmaktadır.

Lavabo tıkanıklığı açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma Firmaları

Ankara lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde firma araştırılırken birden fazla seçenek ile karşılaşılmaktadır. Bu yüzden de hangi firmanın seçileceği aşamasında akla takılan birçok soru bulunmaktadır. Ancak firma seçiminde dikkat edilmesi gereken iki nokta bulunmaktadır. Bunlar da müşteri memnuniyeti ve deneyimi olmaktadır.

Müşteri memnuniyetinin yüksek olması Lavabo tıkanıklığı açma firmaları arasında her zaman ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Bunun nedeni ise alınacak hizmetten ne kadar memnun kalınacağına dair bir ön fikir edinilmesini sağlamasıdır. Özdoğan Vidanjör firması ise bu anlamda yüksek bir orana sahip firmalardan biri olmaktadır. Çünkü Özdoğan Vidanjör firması bu alanda çok uzun yıllardan beri hizmet vermekte ve kaliteli hizmet sunmak için yenilikleri yakından takip etmektedir.

Scroll to Top