Foseptik temizleme işlemi çoğu zaman küçük yerleşim yerlerinde yapılır. Çünkü büyük şehirlere genellikle foseptik yapılmaz. Kalabalık yerleşim yerleri olan büyük şehirler için daha çok gelişmiş alt yapı sistemleri kurulur.

Gelişmiş alt yapı sistemleri kurulmadığı takdirde taşma ya da tıkanma gibi pek çok farklı olumsuzluk yaşanır. Ayrıca kanalizasyon sistemlerine oranla pek fazla gelişmiş bir sistem olmadığı için foseptik koku yapar.

Belirli zamanlarda tıpkı kanalizasyon sistemlerinde olduğu gibi foseptik kuyuları da temizlenmelidir. Böylelikle yaşanan olumsuzlukların önlenmesi sağlanır. Özdoğan Vidanjör olarak foseptik temizleme işlemlerinde alanında uzman ekibimiz ile çalışıyoruz. Foseptiğin ne olduğundan ve neden temizlenmesi gerektiğinden bahsettik. Foseptik temizleme firmaları seçiminizde göz önünde bulundurmanız gereken önemli unsurları sizler için derledik.

Foseptik Temizleme

Foseptik Nedir? Neden Tıkanır?

Foseptikler büyük şehirlerin aksine daha küçük pek kalabalık olmayan yerleşim yerlerinde yer alır. Atık suyun biriktiği ve çevreye gitmesini engelleyen bir kuyu niteliği taşır. Genellikle beton ya da demir gibi malzemeler kullanılarak bu kuyuların yapılması mümkündür.

Ancak bazı zamanlarda Ankara foseptik temizleme firması ile iletişime geçmeniz ve temizlik yaptırmanız gerekmektedir.  Foseptik kuyusunda tıkanıklık ya da su sızdırma, koku yayma gibi pek çok farklı sorun yaşanmaktadır. Bu sorunları ise işinin ehli Özdoğan Vidanjör ile ortadan kaldırabilirsiniz. Foseptik kuyusunun tıkanmasının en büyük sebeplerinden biri kuyuya gitmemesi gereken maddelerin gitmiş olmasıdır.

Tıpkı kanalizasyon sistemlerine benzeyen foseptik kuyularına yabancı cisim ya da suda erimeyen maddeler atmamalısınız. Hijyen ürünleri, yabancı cisim ya da bu tür diğer maddeler bu kuyuları tıkar ve sizlere büyük sorun çıkarır. Ayıca tıkanmasının bir diğer sebebi de temizlik zamanının geçmiş olmasıdır.

Herhangi bir gideri olmadığı için kuyunun belirli bir mesafesi dolar. Boşaltılmadığı takdirde taşma ya da tıkanma yapmaktadır. Foseptik temizleme firması ile belirli dönemlerde iletişime geçmeli ve kuyunuzun temizliğini yaptırmalısınız. Aksi halde tıkanma problemi daha büyük sorunları beraberinde getirmektedir.

Kuyu dışarıya doğru taşma yapar ve bu durum hem çevreye hem de insan sağlığına zararlıdır. Foseptik kuyusu temizleme sürenize bu kuyunun hacmini düşünerek karar vermelisiniz. Sağlığınızı düşünerek yapılan bu işlem pis atıkların sizden ve çevrenizden uzaklaştırılmasını sağlar.

Foseptik Temizleme

Foseptik Temizleme Firmaları

Sağlığınız ve yaşadığınız çevre için büyük bir öneme sahip olan foseptik temizleme işlemi için alanında uzman bir firma bulmalısınız. Bunun için ilk olarak her türlü ekipmana sahip bir firma tercih etmelisiniz.

Özdoğan Vidanjör olarak bize ulaşmanız halinde alanında uzman ekibimiz ile yola çıkarız. Kuyunun hacmine uygun bir makine getirerek vakum aleti sayesinde temizliğe başlarız. Kuyuya yollanan bu vakum makinesi foseptik kuyusunu tamamen boşaltır.

Kuyuyu tıkayan çamur, hijyen malzemeleri, peçete ya da ıslak mendil gibi maddeler de makine yardımıyla temizlenmektedir. Sonra ise ekibimiz kuyu içerisinin yıkama işlemine geçer. Kuyunun yıkanması oluşan hastalık, koku ya da diğer sorunları önlemesi açısından önemlidir. Bu aşamada foseptik temizleme firmaları olarak tazyikli su kullanırız. Yıkama işleminin de tamamlanmasının ardından işlem sona erer.

Foseptik temizleme işlemlerinizi Özdoğan Vidanjör oalrak büyük bir özenle gerçekleştiririz. Sağlığınıza ve yaşadığınız çevreye değer vererek güvenli bir şekilde temizleme işlemini tamamlarız. Temizlik işlemini teknolojinin de sağladığı destek ile yaparız. Vidanjör sayesinde vakumlama işlemlerini yapar, ardından yıkama işlemini tamamlarız.

Kuyunun ara ve iç bölümlerinin tamamen temizlendiğinden emin olduktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşinin ehli ekibimiz sayesinde foseptik temizleme işleminizi olabildiğince kısa süre içerisinde hallederiz. Ayrıca herhangi bir hasar tespiti yapılması halinde ekibimiz tarafından onarımı gerçekleştirilmektedir.

Foseptik Temizleme

Foseptik Temizleme Fiyatları

Yaşamınızı olumsuz yönde etkileyen foseptik kuyusu taşması ya da arızası için temizlik firması arıyor olabilirsiniz. Özdoğan Vidanjör olarak gereken temizlik işlemini yüksek güvenilirlikle hallederiz. Bunun yan sıra foseptik temizleme fiyatları konusunda da merak içinde olabilirsiniz.

Foseptik temizliğinde fiyat değiştiren bazı unsurlar vardır. Bunların ilki kuyunun hacmidir. Derin ve geniş olan kuyuların temizliği daha uzun sürdüğü için fiyat değişimi yaşanabilmektedir. Daha küçük hacimli kuyuların temizlik işlemi uygun fiyatlı olur. Kuyunun hasarı varsa ve bunun onarılması gerekiyorsa bu da fiyatı değiştirir. Kuyudaki tıkanıklığın derecesi gibi durumlar da önemlidir. Daha net bir bilgi için Özdoğan Vidanjör ile iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top