Klozet açma işlemi günümüzde alaturka tuvaletlerden vazgeçilmesi ile büyük bir sorun haline gelmiştir. Çünkü alaturka tuvaletlerde tıkanma sorunu daha az meydana gelmektedir. Ancak klozetlerde bu sorun daha sık meydana gelmektedir. Çünkü yapısı itibari ile atıkların gidere ulaşması daha büyük bir problem yaratmaktadır.

Klozetlerde tıkanıklıkların oluşmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Ancak en temel nedeni tuvalet kağıtları, ıslak mendiller veya kağıt havluların suya değmesi ile eriyeceğinin düşünülmesi olmaktadır. Bu tarz maddeler özellikle de kalitesiz ise asla suda erimemekte ve Klozet açma hizmetine ihtiyaç duyulmasını sağlamaktadır.

Klozet Açma

Klozet Nasıl Açılır?

Klozet açma işlemi için günümüzde birçok yöntem bulunmaktadır. Bu anlamda evde yapılan işlemler olduğu gibi profesyonel destek de alınması mümkündür. Evde yapılan işlemler ise genellikle küçük veya orta tıkanıklıklarda işe yaramaktadır. Büyük tıkanıklıklarda evde yapılabilen hiçbir yöntem bulunmamaktadır.

Büyük tıkanıklıklarda ise profesyonel desteğin mutlaka alınması gerekmektedir. Bu aşamada ise çeşitli teknolojik ekipmanlar kullanılmaktadır. Kullanılan bu aletler sayesinde de kısa bir süre içerisinde tıkanıklığa hızlı bir müdahale yapılarak sorun ortadan kaldırılmaktadır. Bu aşamada ise iyi bir firma ile çalışmak oldukça önemlidir. Ancak bu şekilde gidere zarar vermeden Klozet açma işlemi sıkıntısız bir şekilde tamamlanmaktadır.

Klozet Açma

Klozet Açmak İçin Ne Kullanılır?

Klozet tıkanıklığı açma işlemlerinde öncelik olarak neden tıkandığının bilinmesi gerekmektedir. Tıkanıklığın sebebi eğer temizlik esnasında bir bezin veya süngerin düşmesi gibi bilinen bir neden ise evde yapılan yöntemler bulunmaktadır. Bu anlamda da bir çamaşır teli ile giderin belli bir noktasına kadar ilerleterek bu maddenin geriye çekilmesi sağlanabilmektedir.

Klozetin tıkanma sebebinin bilinmemesi durumunda ise mutlaka profesyonel destek alınması gerekmektedir. Çünkü kontrolsüz bir kimyasal açıcı kullanımı veya farklı yöntemler ile gidere zarar vermek mümkündür. Bunun sonucunda ise yapılan kısa bir müdahalede çözülen sorun daha çok büyümesi mümkündür. Sonucunda ise gider yeniletmek ve daha büyük masraflar ile karşılaşmak bazı durumlarda kaçınılmaz olabilmektedir.

Klozet Açma

Klozet Tuvalet Gideri Tıkandı Ne Yapmalıyım

Klozet gider açma işlemlerinde evde yapılan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu anlamda sıcak su kullanımı, pompa aleti veya kimyasal açıcılar olmaktadır. Ancak bu yöntemlerin hepsinin küçük veya orta büyüklükteki tıkanıklıklarda işe yarayacağının unutulmaması gerekmektedir.

Oluşan büyük tıkanıklıklarda klozet giderinin açılması için mutlaka profesyonel destek alınması gerekmektedir. Firmalar ise bu anlamda müşterilerine robotik cihazlar ve su pompaları gibi aletler ile hizmet vermektedir. Böylelikle de gidere zarar vermeden kısa bir süre içerisinde işlemler tamamlanmaktadır.

Klozet Açma

Klozet Açma Firmaları

Klozet açma işlemlerinde gidere zarar vermeden işlemin tamamlanması ve kalıcı çözüme ulaşmak için firma seçimi oldukça önemlidir. Bu anlamda da klozet tıkanıklık açma işleminde ilk bulunan firma ile anlaşma yapılmaması gerekmektedir. Firmaların kısa bir süre araştırılarak belli kriterlerinin kontrolünün sağlanması gerekmektedir.

Firma ile anlaşma yapmadan önce dikkat edilmesi gereken ilk nokta nasıl bir hizmet sundukları olmaktadır. Günümüzde birçok firma tıkanıklık açma işlemlerinde robotik cihazlar kullanmaktadır. Ancak buna rağmen halen daha beton kırma işlemi yapan firmalarda bulunmaktadır. Bu yüzden de firmadan hizmet almadan önce mutlaka bunun araştırılması gerekmektedir.

Özdoğan Vidanjör firması ise klozet açma, mutfak gideri açma veya banyo gideri açma gibi birçok alanda profesyonel hizmet vermektedir. Uzun yılların deneyimi sayesinde de müşterilerine en uygun ekipmanlar ile kaliteli hizmet sunmaktadır. Müşteri memnuniyetinin bu kadar yüksek olmasının nedeni de bu olmaktadır. Bu yüzden de yıllardan beri oluşan tıkanıklıklarda Özdoğan Vidanjör firması ilk akla gelen firmalardan biri olmaktadır.

Klozet Açma

Klozet Açma Fiyatları

Klozet temizleme işlemlerinde firma seçiminden sonra fiyatlar konusu da merak edilmektedir. Çünkü robotik cihaz ile işlem yapılarak fiyatların düştüğü bilinmektedir. Ancak ne kadar düştüğü merak edilmektedir. Klozet açma işlemlerinde fiyatlar ise birçok farklı etkene bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir.

Klozet tıkanıklığı temizliği işleminde tıkanıklığın sebebi, tıkanıklığın konumu ve tıkanıklığın büyüklüğü gibi etkenler fiyatları etkilemektedir. Bu yüzden de firmalar ile görüşme yaparken net bir fiyat bilgisi alınmamaktadır. Bunun için ise klozetin içerisinin robotik kameralar ile görüntüleme işleminin yapılması gerekmektedir. Görüntüleme işlemi sonrasında ekipler tarafından yapılacak olan işlemin detayları ve ne kadar tutacağına dair müşterilere bilgi verilerek işlemlere başlanmaktadır.

Scroll to Top