Lavabo Tıkanıklığı
Lavabo tıkanıklığı hizmeti özellikle de son dönemlerin en çok firmalara başvurulan durumlarından biri olmaktadır. Çünkü lavabolarda oluşan tıkanıklıklar sık sık meydana gelmektedir. Bunun en temel nedeni ise gider kullanımının halen daha yanlış bilinen doğrularının olmasıdır. Lavabolarda oluşan tıkanıklıkların bakıldığında birçok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerin de bir araya gelmesi durumunda tıkanıklıklar meydana gelmekte ve Lavabo tıkanıklığı hizmetinin alınması kaçınılmaz olmaktadır. Lavabolarda tıkanıklığa neden olan etkenler ise şunlardır;
 • Yemek artıklarının giderlere direk dökülmesi,
 • Meyve sebze kabuklarının gidere atılması,
 • Çay ve kahve gibi ürünlerin posalarının giderlere dökülmesi,
 • Yağların giderlere dökülmesi,
 • Saç ve vücut kıllarının lavabolara atılması,
 • Pamuk veya peçete parçalarının giderlere atılması bu etkenler arasında yer almaktadır.
Yukarıda saymış olduğumuz etkenler genellikle kullanıcı hatalarına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Bunlar haricinde ise gider borularının doğru bir eğim ile takılmaması, zamanla kireçlenmesi veya çatlaması gibi durumlarda tıkanıklıklara neden olmaktadır.

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı işlemlerinde son dönemlerde robotik cihazlar kullanılmaktadır. Robotik cihazlar sayesinde lavabo giderinin etrafındaki hiçbir beton veya fayans yüzeyine zarar verilmemektedir. Böylelikle de yapılan işlemler nokta atışı olacak şekilde gerçekleştirilmektedir. Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde günümüzde son teknoloji olan robotik cihazlar kullanılmaktadır. Bu anlamda da ilk aşamada görüntüleme yapılmaktadır. Görüntüleme işlemi için lavaboların süzgeç kısımları çıkarılmakta ve buradan cihazlar giderin içerisine ilerletilmektedir. Giderin içerisine ilerletilen bu cihazlar sayesinde tıkanıklığın sebebi, boyutu ve konumu gibi birçok durum hakkında bilgi edinilmektedir. Bu bilgileri ise cihazdan dışarıya görüntü veren monitörler ile alınmaktadır. Görüntüleme işlemi bittikten sonra ise lavabo tıkanıklık temizleme işlemine geçilmektedir. Temizleme işleminde parçalama, tutup çekme veya ittirme özelliği bulunan aparatlar bulunmaktadır. Bu aparatların hangisinin kullanılacağına ise tıkanıklığın sebebi belirlenmektedir. Tıkanıklığa uygun aparat takılmasından sonra ise yine lavabodan cihaz gidere ilerletilerek temizleme işlemi gerçekleştirilmektedir.

En Etkili Lavabo Açma Yöntemleri

Ankara lavabo tıkanıklık açma işlemlerinde profesyonel yöntemlerin yanı sıra evde yapılacak yöntemlerde bulunmaktadır. Ancak evde yapılan yöntemlerin kısmi yani küçük tıkanıklıklarda olumlu sonuç vereceğinin unutulmaması gerekmektedir. Bu yöntemler ise şunlardır;
 • Pompa Aleti: Pompa aleti mutfak lavabosuna çok az bir suyun biriktirilmesi ile yapılmaktadır. Aletin gider kısmına yerleştirilmesi ve bir iki defa pompalama işleminin gerçekleştirilmesi ile yapılmaktadır. Suyun hızlı bir şekilde gitmesi durumunda tıkanıklık sorunu çözümlenmektedir.
 • Beyaz sirke-karbonat ve sıcak su yöntemi: Bu yöntemde mutfak lavabosuna yarım su bardağı beyaz sirke ve yarım su bardağı karbonat dökülmektedir. Karışımın dökülmesinden sonra ise yarım saat beklenir ve bu aşamada 4 litre su ısıtılmalıdır. İstenilen sürenin geçmesinden sonra ise hazırlanan sıcak su yavaş bir şekilde gidere dökülmelidir.
 • Kimyasal temizleyiciler: Kimyasal temizleyiciler en çok kullanılan yöntemlerden bir diğeri olmaktadır. Ancak kullanım esnasında mutlaka kullanım şekillerinin iyi bir şekilde anlaşılması gerekmektedir. Kullanırken de cilt ile temasından kaçınılmalıdır. Bu anlamda da eldiven ve maske takılması sağlık açısından oldukça önemlidir.

Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatı

Lavabo tıkanıklığı fiyatları aslında değişken olmaktadır. Çünkü Özdoğan Vidanjör olarak bizler fiyatlarımızı belirlerken birçok kriteri kontrol etmekteyiz. Buna göre de fiyatlarımızı belirleyerek müşterilerimize söylemektedir. Lavabo tıkanıklıklarında fiyatları etkileyen unsurlar ise şunlardır;
 • Tıkanıklığa neyin sebep olduğu,
 • Tıkanıklığın ne kadar büyük olduğu,
 • Tıkanıklığın giderdeki konumu,
 • İşlem süresi,
 • Kullanılacak olan malzeme ve ekipmanlar fiyatları etkilemektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Ankara Firmaları

Ankara lavabo tıkanıklığı açma firmaları arasında Özdoğan Vidanjör olarak 25 yılı aşkın bir süredir Ankara da hizmet vermekteyiz. Ankara da faaliyet gösterdiğimiz bu süre boyunca birçok ilçede ve semtte müşterilerimiz olmuştur. Müşterilerimize hizmet verirken de ilk dikkat ettiğimiz konu müşteri memnuniyeti olmaktadır. Müşteri memnuniyeti firmamızın en büyük gayesi olmasından dolayı ise teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Bu anlamda da işlemlerimizi hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirecek ekipmanları her zaman bünyemizde bulundurmaktayız. Ankara lavabo tıkanıklığı açma işlemlerinde Özdoğan Vidanjör firması olarak 7/24 hizmet vermekteyiz. Bu anlamda da herhangi bir tıkanıklık durumunda bizle ile iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır. Firmamıza vereceğiniz adrese en yakın Özdoğan Vidanjör ekiplerimiz sizlere yönlendirilerek kısa bir süre içerisinde gerekli bütün işlemler tamamlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top